BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

kultura

Wielka feta dla Cepelii (zdjęcia)

9 lutego w sali OSP w Wilamowicach odbył się jubileusz 30-lecia Zespołu Regionalnego „Cepelia –Fil Wilamowice”, który od założenia prowadzi dr Jolanta Danek.

Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście, mieszkańcy oraz sympatycy zespołu. W wydarzeniu uczestniczył m.in.: senator RP Andrzej Kamiński i burmistrz Wilamowic Marian Trela z zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej Władysławem Carbolem.

W programie koncertu zebrani mogli zobaczyć: suitę krakowską w wykonaniu najstarszych tancerzy, którzy wytańczyli wiele nagród, ale dali też mnóstwo znakomitych koncertów zarówno w kraju jak i zagranicą, suitę tańców wilamowskich w wykonaniu nieco młodszych tancerzy oraz najmłodszą grupę dla której był to zapewne sceniczny debiut. Na zakończenie wystąpiła najstarsza grupa prezentując suitę górali żywieckich. Podczas uroczystości zgromadzeni obejrzeli również prezentację multimedialną, która zawierała piękną historię i wspomnienia zespołu z 30 lat działalności.

Więcej zdjęć można zobaczyć klikajac tutaj. 

Źródło/zdjęcia: mgok.wilamowice.pldodano: 2018-02-13 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.131 sek.