BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Bardzo zła jakość powietrza

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 lutego br. powiadomiło o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu PM10 (300 μg/m3) na obszarze powiatów: bielskiego, żywieckiego, części powiatu cieszyńskiego oraz na terenie Bielska-Białej. Przyczyną takiego stanu są warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego.
12 lutego - ze względu na poziom pyłu zawieszonego - jakość powietrza w dolinach beskidzkich będzie bardzo zła. Na pozostałym obszarze województwa, zwłaszcza w godzinach porannych, mogą wystąpić wartości godzinne pyłu zawieszonego PM10 przekraczające poziom  200 μg/m3.
 
W przypadku poziomu 200-300 μg/m3 oraz powyżej 300 μg/m3 stężenia dobowego PM10 niewskazane są wszelkie aktywności na wolnym powietrzu.


dodano: 2018-02-12 | autor: Region
 
 
Krzyś
Dopłacamy do górnictwa,dalej przez to do energii. Kominy dalej dymią, gaz jest za drogi do opalania domów. A wystarczyło by obniżyć cenę gazu w taryfie do ogrzewania gazem efekty są szybsze w zakresie czystego powietrza.Ale elektorat górniczy jest liczny. Co tam zdrowie.Polska węglem stoi i sama się truje.Służba zdrowia pod psem, kasa ZUS pustawa, zastanawiam się po co mam 500+ , przecież te dzieci nie dożyją średniego wieku produkcyjnego.
2018-02-15
 
Ala
Musi tak być paliłem flotem za 280zł/t 10 min dymu i spokój teraz węglem za 800zł/t i przez 1 godz świata nie widać żółty gryzący dym i to wszystkie domy w koło i wiadomo o co chodzi aby banda nierobów miała zbyt na węgiel a nie EKO ,EKO by było pozamykać nierobów kopalnie i dopłata do gazu i mamy czyste powietrze .
2018-02-13
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.140 sek.