BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Rodzinna dyskusja o biznesie

Wschodnie Forum Firm Rodzinnych odbędzie się 17 listopada 2017 r. w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym, pod hasłem „Rozwój i współpraca szansą dla firm rodzinnych”. Jest to już druga edycja Forum, która dzięki zeszłorocznemu sukcesowi cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.  

Celem organizatorów Forum jest stworzenie dla przedsiębiorców platformy wymiany doświadczeń oraz zachęcanie właścicieli firm rodzinnych do zdobywania wiedzy i umiejętności, a także stałego poszerzania obszaru działalności. - Zależy nam na realnym oddziaływaniu na rozwój lokalnych przedsiębiorstw oraz podtrzymywaniu wartości i tradycji, o jakie opierają swą działalność firmy rodzinne. Pragniemy ponadto motywować do tworzenia innowacji oraz korzystania z nowatorskich rozwiązań w zakresie promocji i budowania firmy. Ufamy, że dzięki współpracy z licznymi firmami rodzinnymi oraz ich otwartości na dzielenie się posiadaną wiedzą i doświadczeniem, ponownie, ponad 150 uczestników Forum zdobędzie informacje na temat optymalnych rozwiązań dla rozwoju prowadzonych działalności gospodarczych – czytamy w komunikacie prasowym dotyczącym tego wydarzenia. Organizatorami Forum są Krzysztof Hetman (europarlamentarzysta) oraz Mariusz Filipek – prezes stowarzyszenia „Aktywna Europa”.

Konferencję poprowadzi Ernest Bodziuch – publicysta oraz dziennikarz radiowy i telewizyjny z dwudziestoletnim stażem w największych polskich redakcjach. Obecnie od dziesięciu lat związany z Telewizją Polsat. Do niedawna gospodarz Biznes Informacji – głównego gospodarczego programu Polsat News. Dziś prowadzący Informacje oraz programy Tematy Dnia i Rozmowa Polityczna. Zajmujący się przede wszystkim tematyką gospodarczą. Autor wielu ekonomicznych felietonów napisanych dla Rzeczpospolitej. Gospodarz debat i konferencji ekonomicznych, oraz wieloletni wykładowca akademicki związany z SWPS – pierwszym prywatnym uniwersytetem w Polsce.

Gościem specjalnym będzie Marek Zuber (na zdjęciu) – ekonomista i analityk rynków finansowych. Studiował na Wydziale Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz na Wydziale Elektroniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Pracował kolejno jako diler, analityk i ekonomista w Banku Przemysłowo-Handlowym i połączonym BPH – PBK. Potem był głównym ekonomistą w firmie doradztwa Finansowego TMS, głównym ekonomistą Internetowego Domu Maklerskiego. Był wykładowcą w Akademii Toyoty. Jest wykładowcą na studiach MBA na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na WSB w Dąbrowie Górniczej. Prowadzi także zajęcia na studiach podyplomowych Na Akademii Leona Koźmińskiego, na WSB oraz na SGH. Zasiadał i zasiada w wielu radach nadzorczych. Był szefem doradców ekonomicznych premiera Kazimierza Marcinkiewicza. W 2003 roku rozpoczął także własną działalność w zakresie sporządzania prognoz makroekonomicznych i rynkowych, analizy przedsiębiorstw, doradztwa w zakresie szeroko rozumianych możliwości, jakie dają rynki finansowe, którą prowadzi do dzisiaj. Zajmuje się inżynierią finansową, głównie w zakresie finansowania projektów nieruchomościowych. Jest aktywnym inwestorem.

Tegoroczna edycja Wschodniego Forum Firm Rodzinnych odbędzie się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie. Zadaniem LPNT jest ułatwianie przepływu wiedzy między biznesem a nauką. Zespół parku pomaga początkującym przedsiębiorcom w uruchomieniu i prowadzeniu własnej działalności oraz w transferze technologii. Udostępnia nieruchomości i infrastrukturę techniczną zapewniając przedsiębiorcom korzystne warunki prowadzenia działalności. Misją LPNT jest wspieranie rozwoju Województwa Lubelskiego przez stworzenie platformy dla współpracy lubelskich uczelni, przedstawicieli biznesu i środowiska start-up.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są tutaj (kliknij).  dodano: 2017-10-25 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.090 sek.