BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

II Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia

Mirosława Nykiel, Posłanka na Sejm RP oraz Stowarzyszenie „EWA- MAJA- KRYSTYNA. Kobiety dla kobiet” zapraszają na II Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia, który odbędzie się w dniach 11-12 czerwca br. na terenie Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej.

Celem Kongresu jest aktywizacja kobiet w różnych dziedzinach życia i promocja działań na rzecz równego traktowania. W trakcie I Kongresu Kobiet, który odbył się 16 stycznia 2010 r., przedstawiałyśmy kobiety z naszego regionu będące liderkami w wielu sektorach życia społeczno-politycznego i biznesowego. Obecnie Panie będą przekazywały swoją wiedzę i umiejętności uczestniczkom II Kongresu.

Tegoroczny Kongres odbywa się pod hasłem przewodnim „Być kobietą w XXI wieku”. Pierwszy dzień nazwałyśmy „Dniem dzielenia się wiedzą”, drugi dzień to piknik rodzinny z licznymi debatami, pokazami, spotkaniami artystycznymi, na który zapraszamy całe rodziny w tym także panów.

W trakcie II Kongresu odbędą się liczne wykłady podzielone na pięć bloków tematycznych: Młoda Kobieta – trudne wybory; Kobieta Matka; Kobieta Zdrowa; Kobieta Lider; Kobieta Artystka;

Ważnym wydarzeniem będzie wybór Kobiety Podbeskidzia – „Perły Podbeskidzia kobiety, która poprzez swoją codzienną aktywność wspiera, inspiruje i może być wzorem do naśladowania dla innych kobiet. Nagrodę główną i tytuł „Perły Podbeskidzia” przyzna Kapituła Konkursu natomiast nagroda „Perła Podbeskidzia – Nagroda Publiczności” przyznana zostanie przez uczestniczki Kongresu w głosowaniu.

Gościem I dnia będzie Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, w II dniu wystąpi zespół „Beata Przybytek i Dorota Zaziąbło Quartet”.

 

Organizatorzy wesprą finansowo cztery Koła Gospodyń Wiejskich – przedstawicielki czterech powiatów tj. bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego a także przeznaczą część środków finansowych na rzecz opieki nad zwierzętami.

Wszystkie Panie zainteresowane udziałem w I dniu Kongresu proszone są o zarejestrowanie się na stronie www.kongreskobiet.eu. Udział w programie II dnia jest otwarty dla wszystkich chętnych.

Kongres odbędzie się na terenie campusu Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej, ul. Modrzewskiego 12 i Pl. M. Lutra 7.

Szczegóły na stronie www.kongreskobiet.eudodano: 2011-06-09 | autor: Mirosław Brzezowski/kongreskobiet.eu
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.088 sek.