BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Zautomatyzowany szalet przy Starówce

W pobliżu bielskiej Starówki wybudowano miejski szalet. Koszt tej inwestycji wniósł – bagatela - 290 tys. zł. Niebawem drugi taki obiekt stanie w niedalekim sąsiedztwie placu Chrobrego.

Nowoczesny szalet został wzniesiony obok parkingu przy ulicy Kopernika. To estetyczny obiekt, obłożony granitowymi płytami. Toaleta jest całodobowa, bezobsługowa i otworzy się po wrzuceniu monety. Po każdej wizycie jej wnętrze i urządzenia zostaną automatycznie wyczyszczone. Każdy użytkownik będzie miał kwadrans na załatwienie potrzeby. Obiekt ponadto ma automatycznie przesuwane drzwi wejściowe, automatyczny podajnik papieru, zestaw umywalkowy z sekwencyjnym podawaniem mydła, ciepłej wody i suszarkę do rąk oraz muszlę klozetową z automatycznym spłukiwaniem, myciem, suszeniem i dezynfekcją, jak również funkcję zmywania podłogi po wyjściu użytkownika. Jest nawet przewijak dla niemowląt.

Szalet nie jest jeszcze czynny, bowiem konieczne jest przeprowadzenie procedury ustalenia opłaty za korzystanie z niego. W tym celu urzędnicy przygotowali uchwałę, na mocy której Rada Miejska w najbliższy wtorek powierzy prezydentowi miasta uprawnienia do ustalenia wysokości opłat. Wyniesie ona prawdopodobnie 1 zł. Budowa szaletu pochłonęła 290 tys. zł.

Podobna toaleta znajdzie się też przy parkingu w rejonie ulic Kącik i Krasińskiego. Ma być gotowa już w październiku br.dodano: 2015-08-22 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.090 sek.