BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Bieńkowska nie dojechała, pierwsza działka sprzedana

Wczoraj odbyła się uroczystość otwarcia Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej w Międzyrzeczu Dolnym. To wyjątkowe wydarzenie dla miejscowego samorządu miała zakłócić pikieta związana z przybiciem na tę uroczystość Elżbiety Bieńkowskiej. Europejski komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług ostatecznie odwołała swój przyjazd, a zapowiadana manifestacja okazała się zbiegowiskiem kilku osób uposażonych we flagi narodowe oraz transparent.

Przypomnijmy, że tuż przed planowaną uroczystością otwarcia Strefy, do Urzędu Gminy w Jasienicy wpłynęła informacja sygnowana podpisem Ireneusza Furczyka, z której wynikało, iż 1 czerwca zostanie przeprowadzona akcja protestacyjna środowisk związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Zapowiadana manifestacja miała być skierowana przeciwko Elżbiecie Bieńkowskiej, która w niewybredny sposób miała wypowiedzieć się o osobach zarabiających mniej niż 6 tys. Więcej o pikiecie pisaliśmy w artykule „Wyborczy odwet, czy walka z „pogardą”?

Na wieść o problemach jakie mogą wyniknąć z zapowiedzianej pikiety, Rada Gminy Jasienica podjęła uchwałę, w której radni wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec inicjatywy, która może doprowadzić do zakłócenia porządku publicznego. – Potępiamy fakt łączenia spraw o charakterze politycznym ze sprawami gospodarczymi gminy, którymi bezsprzecznie jest oddanie do użytku Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej, w której powstaną nowe miejsca pracy i która będzie stymulować rozwój gminy. Każda próba zakłócenia uroczystości godzi w dobry wizerunek gminy oraz wzbudza oburzenie i negację. Organy samorządowe sprzeciwiają się wszelkim przejawom dezorganizacji wydarzeń lokalnych. Angażowanie publicznych środków finansowych, sił i środków porządkowych w celu zabezpieczenia planowanego zgromadzenia nie znajduje racjonalnego uzasadnienia w realizacji zadań gminy na rzecz społeczności lokalnej – napisano w uchwale z 29 maja br. Ponadto przewodniczący jasienickiej Rady, Jan Batelt, zwrócił się też do posła Stanisława Szweda, aby ten wykorzystując swój autorytet podjął negocjacje z inicjatorem manifestacji, które miałyby doprowadzić do zaniechania pikiety.

W związku z powyższym organizator protestu wystosował oświadczenie, w którym czytamy, iż zamiarem manifestujących nie było zakłócenie uroczystego otwarcia Strefy czy postawienie w złym świetle gminy. W piśmie Ireneusza Furczyka czytamy iż: „W trakcie zgromadzenia publicznego będą zbierane podpisy oraz zostanie odczytany list otwarty do Pani komisarz E. Bieńkowskiej w związku z jej upublicznionymi wypowiedziami, do których nie można podejść obojętnie, będąc polakiem” (pisownia oryginalna – treść pisma dostępna jest tutaj (kliknij))

Ostatecznie Bieńkowska nie przyjechała na inaugurację Strefy. Nie pojawił się również patronujący tej inwestycji Jerzy Buzek, który jednak przesłał film ze swoją wypowiedzią dotyczącą tej okazji. Natomiast w sile zaledwie kilku osób w Międzyrzeczu Dolnym pojawili się manifestujący. Uzbrojeni we flagi i transparent wyczekiwali w wyznaczonym miejscu na gości tego wydarzenia. Ich obecność nie zakłóciła przebiegu uroczystości. Co więcej podczas otwarcia wójt gminy Jasienica, Janusz Pierzyna, poinformował, iż rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż pierwszej działki w Strefie. Działka o powierzchni niespełna 2,5 ha poszła pod młotek za kwotę 3,2 mln zł. Zakupiła ją spółka budowlana z Wyrów na Śląsku. Przypomnijmy, że gmina kupiła 71-hektarowy teren w Międzyrzeczu Dolnym za 1,3 miliona złotych, a uzbroiła go przy współudziale unijnych dotacji.


Zdjęcia: UG JasienicaGaleria

 
dodano: 2015-06-02 | autor: Region
 
 
bb
aaa - Ślepy na prawdę nic nie widzi. Nie chcesz sukcesu? To go nie osiągniesz.
2015-06-04
 
aaa
Sukces? Gdzie??
2015-06-04
 
Tomek
Jak to gadają? Psy szczekają a karawana jedzie dalej.
2015-06-03
 
zośka
Zośka ty coś ćpasz?
2015-06-03
 
Zosia
z uzbrojeniem terenu to jedna wielka ściema , jak można było uzbroić teren gdy nikt nie znała jakie będą potrzeby przyszłych właścicieli , uzbrojenie na dzisiaj polega na tym , że poprowadzono drogę , słupy oświetleniowe i zasilania tylko tyle by oświetlić te lampy na tych słupach , dopiero jak kupią działki to się okaże ile trzeba wydać by teren uzbroić we wszystkie media i wtedy będzie aj waj
2015-06-03
 
ałłaa...
Kolega zapomniał jeszcze o Zaporze Wapienica. Bo przecież te blachy, to klubowe były.
2015-06-02
 
mynia
Mynio przestań opowiadać dyrdymały każdy może się wypowiedzieć ja mama podobne zdanie o pani z UE
2015-06-02
 
Mynio
Heeee, Furczyk chyba cos nie wyplilo. Tak samo jak ze startem w wyborach na wojta :). No coz, temu panu juz dziekujemy, najlepiej jeszcze jakby zawinal swoje szroty daleko z Jasienicy i posprzatal za soba. Gdzie sie tylko pojawia to tylko jeden wielki s... pozostawia. LKS Drzewiarz, Grodziec teraz pora na Czarnych.
2015-06-02
 
Boniek
Brawo Panie Pierzyna, teraz wszystkim oponentom szczęki opadły... Strefa okazuje sie sukcesem i wielkim pożytkiem dla całej gminy i nie tylko..
2015-06-02
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.086 sek.