BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Koperski nowym radnym sejmiku wojewódzkiego

Mandat radnego sejmiku województwa śląskiego objął pochodzący z Bystrej (gmina Wilkowice) Przemysław Koperski. Zastąpił on miejsce Andrzeja Marszałka, jako kandydat z tej samej listy wyborczej – lista nr 1 Komitet Wyborczy SLD – który w okręgu wyborczym nr 1 uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

Uzupełnienie składu sejmiku związane było ze stwierdzeniem podczas lutowej sesji wygaśnięcia mandatu radnego Andrzeja Marszałka w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu.

Jednocześnie Przemysław Koperski powołany został w skład Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego oraz jako zastępca przewodniczącego w składach Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Komisji Współpracy Zagranicznej i Integracji Europejskiej.

Koperski polityczną działalność rozpoczął w 1993r., wstępując do Frakcji Młodych SdRP województwa bielskiego. Dzięki jej rekomendacji niedługo później został wiceszefem SdRP na Podbeskidziu. Ważniejsze funkcje pełnione przez niego to m.in.: przewodniczenie Radzie Powiatowej SLD w Bielsku - Białej, członkostwo w Zarządzie Wojewódzkim SLD w Katowicach, a także członkostwo w Krajowym Sądzie Koleżeńskim i Zarządzie Krajowym SLD. Obecnie jest wiceszefem SLD województwa śląskiego oraz członkiem Zarządu Krajowego partii.

Przez 2 kadencje był radnym powiatu bielskiego. W latach 2003-2009 był szefem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Od grudnia 2010 r. do marca 2014r. był zastępcą prezydenta miasta Częstochowy, gdzie nadzorował sprawy związane z polityką społeczną, edukacją i funduszami unijnymi.

Zdjęcie: www.slaskie.pldodano: 2014-03-11 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.088 sek.