BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Konsekwencje opóźnienia

Nie czekaj z PITem. Wypełnione zeznanie  PIT trzeba złożyć do 30 kwietnia 2013 r., kierując je do urzędu skarbowego właściwego według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego.

Niestety, w ostatnich dniach kwietnia, jesteście Państwo narażeni na oczekiwanie w kolejkach do złożenia sprawozdania w urzędzie skarbowym.

Podatnik, który mimo ujawnienia przedmiotu lub podstawy opodatkowania nie złożył w terminie zeznania, popełnia wykroczenie skarbowe, za które grozi grzywna. Wynika to z art. 56 § 4 Kodeksu karnego skarbowego.

Może być ona wymierzona w granicach od jednej dziesiątej do dwudziestokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia. Oznacza to, że spóźnienie może kosztować podatnika nawet ponad 25000 zł. Przy czym przy ustalaniu wysokości grzywny pod uwagę brana jest sytuacja życiowa sprawcy: warunki majątkowe, stosunki rodzinne, dochody oraz możliwości zarobkowania.dodano: 2013-04-27 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.092 sek.