BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Po raz kolejny wkroczą w świat wyobraźni

Co najmniej 1,5 tys. uczestników spodziewają się organizatorzy ogólnopolskiego Festiwalu Gier i Kultury Grojkon, jaki od 26 do 28 kwietnia potrwa w Akademii Techniczno-Humanistycznej na bielskich Błoniach.

Grojkon to cykliczny, ogólnopolski festiwal kultury i gier przyciągający środowiska hobbystyczne z całego kraju. Udział w nim biorą grupy rekonstrukcyjne i kostiumowe, takie jak 501 Legion (Star Wars), bractwa rycerskie, fireshow, a więc ogromne warsztaty kuglarskie. Grojkon to także ogólnopolskie turnieje w gry taktyczne, figurkowe, karciane i planszowe oraz nocne sesje z grami, gry parateatralne, wypożyczalnie strojów oraz duży blok dla najmłodszych. Organizatorzy pokazują, że hobby to nie tylko dobry sposób zabicia czasu – to wręcz styl życia.

W tym roku festiwal przebiegać będzie pod hasłem „Marzenia”. – Towarzyszą nam one od najmłodszych lat, w postaci bajek czytanych do snu, wizji snutych przy pierwszych przeczytanych książkach, magicznego świata filmu oraz przygód przeżywanych z przyjaciółmi na podwórku. To świat wyobraźni każdego z nas – wyjaśnia Leszek Cibor z Fundacji Wspierania Inicjatyw Kulturalnych i Społecznych, która na ATH organizuje Grojkon.

Wśród spotkań literackich warto polecić m.in. rzecz o Wojsławicach, czyli obraz wsi polskiej oczami Andrzeja Pilipiuka, beskidzkie zbójnictwo, spotkania autorskie z Markiem Huberathem, Michałem Cholewą i Jakubem Ćwiekiem. Wielka Improwizacja Lans Macabre została z kolei przeznaczona dla zwolenników RPG, dla wszystkich – warsztaty teatralne, igrzyska kuglarskie, pokaz fireshow oraz wielka Bitwa o Bielsko z udziałem pięciu bractw rycerskich. Przez cały czas na dzieci i dorosłych czekają gry planszowe.

Już poprzedni festiwal zorganizowany był w bielskiej Akademii i przeszedł do historii jako wyjątkowa edycja. Dzięki udostępnieniu kampusu Grojkon znalazł się w gronie najbardziej prestiżowych imprez w kraju pod względem lokalizacji: bogate zaplecze merytoryczne oraz wielka powierzchnia pozwoliła festiwalowi w pełni rozwinąć skrzydła. – Tym razem akredytowało się na festiwalu ponad 1,5 tys. osób. Z pewnością jednak weźmie udział więcej chętnych, w sobotę zapraszamy bowiem całe rodziny na otwarte pokazy na terenie kampusu ATH– wyjaśnia Cibor.

Szczegółowy plan festiwalu można znaleźć na stronie www.grojkon.com.

 dodano: 2013-04-18 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.087 sek.