BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Seniorzy jak żacy

Pełnomocnik rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej, Józef Cegielski, zaproponował Urzędowi Gminy Wilkowice możliwość stworzenia na jej terenie filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Władze samorządowe z entuzjazmem przyjęły ten pomysł.

Wg przewodniczącego Rady Gminy Wilkowice, Bartosza Olmy, zainteresowanie byłoby spore. W skład zajęć dla seniorów wchodzą m.in. warsztaty komputerowe, językowe, artystyczne, taneczne i inne. Tego typu inicjatywy częściowo są wspierane przez ministerialne dofinansowanie. W gestii gminy leżałoby wygospodarowanie pomieszczeń na ten cel. Gmina musiałaby jedynie bezpłatnie użyczyć pomieszczeń i ponieść koszty związane ze zużyciem mediów. - Bardzo się cieszę z tej inicjatywy, jest bardzo cenna. Myślę ze Koło Emerytów i Rencistów z ochotą dołączyłoby do tego projektu. Uważam, że wszystko jest do uzgodnienia, wystarczy się spotkać i porozmawiać. Zasadniczo zajęcia takie mogłyby odbywać się w każdym sołectwie, bo we wszystkich mamy odpowiednie ku temu warunki – ocenił wójt Mieczysław Rączka.

Zdjecie: www.utw.ath.bielsko.pldodano: 2013-02-19 | autor: pH
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.093 sek.